Ювентус победи Лече с  2:1 в мач от междинния XXXIII

...

Юве се върна на победния път и излезе втори в Италия

Ювентус победи Лече с  2:1 в мач от междинния XXXIII кръг на Серия " А ".

За домакините откри Леандро Паредес в 15-ата минута. а гостуващият отбор изравни в 37-ата минута с гол от дузпа на Асан Сисей. Душан Влахович обаче върна преднината на " Старата госпожа " единствено четири минути по-късно, като най-сетне спря головата си суша, откакто не бе вкарвал в Серия " А "   февруари насам.

С успеха си отборът на Масимилиано Алегри прекъсна отрицателната си серия от четири следващи мача без победа в Серия " А " и най-малко краткотрайно се изкачи на второто място в класирането, като " бианконерите " не престават свирепата борба с съперниците си за Топ 4. С провалянето пък Лече  има едвам един триумф в последните си 10 срещи в Серия " А ", като отборът е рисково покрай зоната на изпадащите.

Гостите започнаха добре мача, като означиха гол още в 3-ата минута, само че той бе анулиран поради засада на Асан Сисей. Четири минути по-късно пристигна и първата обстановка за Юве, когато Филип Костич опита технично да трансферира стража на гостите Владимиро Фалко и не бе надалеч от задачата. Ювентус откри резултата в 15-ата минута, когато Леандро Паредес стреля добре от директен свободен удар и откри резултата за отбора си - 1:0 за " бианконерите ". Опасностите за гостите продължиха, като се наложи Жоан Гонсалес да почиства топката пред връхлитащия Фабио Мирети.

По-добрата игра на Ювентус беше отчетлива и в 26-ата минута Анхел Ди Мария центрира отлично за Фабио Мирети, който забоде топката в мрежата на Лече. След обзор с ВАР обаче основният арбитър Франческо Форнеау анулира и това попадение поради засада. Последваха неприятни моменти за Ювентус, като първо Матия Де Шилио се контузи и бе сменен наложително от Хуан Куадрадо. Няколко минути по-късно Данило игра с ръка в наказателното си поле след центриране и реферът уточни бялата точка. При дузпата Асан Сисей нямаше проблеми и изравни в 37-ата минута - 1:1.
Радостта на гостите обаче не търпя дълго.

Само четири минути по-късно Филип Костич центрира добре и откри сънародника си Душан Влахович, който осъществя със ужасно воле с левия си крайник, като се разписа за пръв път от март месец - 2:1 за Юве! Окрилени от попадението, " бианконерите " натиснаха като последва рисков шут на Фабио Мирети, който бе блокиран, а изстрел с глава на Данило след корнер бе неакуратен.

Гостите пък дадоха отговор с удар на Асан Сисей след корнер, който не откри задачата, с което завърши и полувремето.

Втората част стартира със сериозен пропуск на Фабио Мирети, който след директен свободен удар бе оставен непокрит, само че не съумя да вкара от непосредствена непосредственост. Гостите дадоха отговор с рисков отдалечен шут на Федерико Басчирото в 53-тата минута, който бе избит от Шчесни. Четири минути по-късно най-опасният състезател на Лече Асан Сисей стреля с глава след ъглов удар, само че не откри очертанията на вратата. В 63-тата минута и още веднъж след корнер пък Данило откри добре топката с глава, само че уцели левия непряк дирек на Фалконе, а Бремер не съумя да направи добавка.
В идващите минути темпото поспадна, а Ювентус се прибра в личната си половина.

В резултат на това Лече стартира да натиска противника си, само че по този начин и не успяваше да стигне до съществени голови обстановки. Все отново в 77-ата минута Шчесни бе тестван след директен свободен удар на Реми Удин, само че полякът улови. Най-доброто състояние за гостите пристигна малко по-късно и още веднъж след корнер, когато отново Сисей стреля с глава, само че стражът на Ювентус за следващ път бе на висота. При последвалата контраофанзива влезлият като запаса Пол Погба бе фаулиран на границата на наказателното поле на Лече, само че от директния свободен удар Паредес стреля в навън. В 83-тата минута пък рисков отдалечен шут на Филип Костич бе избит в корнер от Фалконе. В последните секунди на мача Влахович излезе самичък против вратаря на Лече, само че направи сериозен пропуск и не съумя да вкара втория си гол в срещата, която завърши при резултат 2:1 за Ювентус.
Източник: novsport.com